Akce

2. 11. 2019 - koncert

10

Na sobotu 2. listopadu 2019 připravuje OSOTR koncert hudby z přelomu baroka a klasicismu. Účinkovat bude Musica Florea, tedy špičkové hudební těleso, jež se od svého založení v roce 1992 věnuje stylově poučené interpretaci hudby. Jedná se o zcela MIMOŘÁDNOU a NEOPAKOVATELNOU akci!

 

Koncert se uskuteční od 14.00 v kostele Všech svatých v Boněnově, zazní skladby Jana Křtitele Vaňhala, Františka Ignáze Tůmy a Jana Zacha.

 

Vstupné: 100 Kč, snížené (děti, studenti, senioři): 50 Kč.

 

 

Všichni jsou srdečně zváni!

 

 

 

 

 

 

 

 

.

13. - 14. 12. 2019 - vánoční výstava

21

Tradiční Vánoční výstava ručních prací a uměleckých řemesel se letos uskuteční v pátek a v sobotu 13. a 14. prosince 2019 v Kulturním domě v Chodové Plané. V pátek od 10.00 do 18.00 a v sobotu od 9.00 do 16.00.

 

Návštěvníci se mohou těšit na ruční a umělecké výrobky místních umělců, kutilů, řemeslníků. Výstava se jako obvykle ponese v duchu vánoční atmosféry. I tentokrát si budou moci návštěvníci nejen pořídit hezký vánoční dárek, ale také se podívat na tradiční řemesla a též si je třeba i vyzkoušet.

 

Doprovodným programem bude zřejmě opět koncert, který se uskuteční v sobotu 14. prosince. Podrobnosti budou včas zveřejněny.

 

V případě zájmu s námi vystavovat se, prosím, ozvěte na tel.č. 605291923 (Diana Gálisová).

 

Výstavu pořádá jako obvykle Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu.

 

Vstupné je dobrovolné. Použito bude na uhrazení režijních nákladů, případný výtěžek pak na obnovu kostela Všech svatých v Boněnově.

 

Na výstavu srdečně zveme!

 

 

 

 

 

.

Pravidelné akce

03

Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu připravuje každoročně řadu akcí.

 

Pořádáme přednášky pro veřejnost.

Dvakrát ročně se konají již tradiční velikonoční (většinou v březnu) a vánoční (na přelomu listopadu a prosince) výstavy rukodělných předmětů.

V létě (zpravidla v srpnu) pravidelně pořádáme den plný her pro děti.

Na podzim (zprv. koncem října) se koná den otevřených dveří v postupně rekonstruovaném kostele Všech svatých v Boněnově.

 

Přesné termíny těchto i dalších akcí jsou včas zveřejňovány.

21

V neděli 27. října 2019 od 20.00 se uskuteční již 3. ročník benefičního koncertu pro svatovítské varhany. Koná se samozřejmě v katedrále  sv. Víta v Praze. Letos se jej zúčastní jako pěvkyně také členka OSOTRu Anna Gálisová. Svatovítské varhany tak podpoří např. spolu s Hudbou Hradní stráže, Symfonickým orchestrem Pražské konzervatoře, Václavem Hudečkem, Markem Zvolánkem, Josefem Kšicou či Jiřím Bártou. Koncert v přímém přenosu bude vysílat Česká televize (ČT2).

 

Jde již o druhou akci tohoto typu ze strany členů OSOTRu. Před několika lety jsme se zúčastnili sbírky na opravu varhan v kostele sv. Jana Křtitele v Úterý. Doufejme, že třetími varhanami budou již ty boněnovské...