Akce

25. 8. 2018 - Den plný her pro děti

01

Den plný her pro děti se letos uskuteční opět na samém konci prázdnin - v sobotu 25. srpna 2018 od 10 do 15 hodin. Pro děti i jejich dospělý doprovod letos připravujeme další zábavné a zároveň i poučné soutěže a hry. 

 

Vše se bude opět odehrávat na nádvoří zámku v Chodové Plané. Děti se mohou těšit na řadu soutěží i jiných zajímavostí, např. na oblíbenou jízdu na kárách a na ponících, jako obvykle nebude chybět střelnice či pohádkové divadlo (představení bude začínat v 11, 12, 13 a 14 hodin), jako vždy budou pro děti připravena jednotlivá stanoviště se zajímavými úkoly.

 

Na start (v bráně do areálu zámku od hlavní silnice - viz snímek) se lze dostavit kdykoli mezi 10. a 14. hodinou.

 

Občerstvení zajištěno!

 

Fotogalerie z předchozích ročníků naleznete ZDE.

 

 

 

.

15. 9. 2018 - Den otevřených dveří v Boněnově

09

Den otevřených dveří v boněnovském kostele Všech svatých se uskuteční v sobotu 15. září 2018 od 14.00. Veřejnost bude mít opět možnost nahlédnout do interiéru kostela, připravujeme i doprovodný program.

 

Bližší informace budou včas zveřejněny.

 

 

 

.

 

 

 

 

 

 

.

14. - 15. 12. 2018 - vánoční výstava

01

Tradiční Vánoční výstava ručních prací a uměleckých řemesel se letos uskuteční v pátek a v sobotu 14. a 15. prosince 2018 v Kulturním domě v Chodové Plané.

 

Návštěvníci se mohou těšit na ruční a umělecké výrobky místních umělců, kutilů, řemeslníků. Výstava se jako obvykle ponese v duchu vánoční atmosféry. I tentokrát si budou moci návštěvníci nejen pořídit hezký vánoční dárek, ale také se podívat na tradiční řemesla a též si je třeba i vyzkoušet.

 

Doprovodným programem budou workshopy pro děti a vystoupení sboru Základní školy v Drmoulu. To se uskuteční v sobotu od 14.00. Po sboru drmoulské ZŠ vystoupí jako sólistka mladá pěvkyně Anna Gálisová.

 

V případě zájmu s námi vystavovat se, prosím, ozvěte na tel.č. 605291923 (Diana Gálisová).

 

Výstavu pořádá jako obvykle Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu.

 

Vstupné je dobrovolné. Použito bude na uhrazení režijních nákladů, případný výtěžek pak na obnovu kostela Všech svatých v Boněnově.

 

Na výstavu srdečně zveme!

 

 

 

 

 

.

Pravidelné akce

03

Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu připravuje každoročně řadu akcí.

 

Pořádáme přednášky pro veřejnost.

Dvakrát ročně se konají již tradiční velikonoční (většinou v březnu) a vánoční (na přelomu listopadu a prosince) výstavy rukodělných předmětů.

V létě (zpravidla v srpnu) pravidelně pořádáme den plný her pro děti.

Na podzim (zprv. koncem října) se koná den otevřených dveří v postupně rekonstruovaném kostele Všech svatých v Boněnově.

 

Přesné termíny těchto i dalších akcí jsou včas zveřejňovány.