Akce

31. 8. 2024 - Den plný her pro děti

01

Den plný her pro děti by se měl letos uskutečnit opět na konci prázdnin - v sobotu 31. srpna 2024 od 10 do 14 hodin. Pro děti i jejich dospělý doprovod letos připravujeme zábavné i poučné soutěže a hry. 

 

Vše by se mělo odehrávat jako obvykle na nádvoří zámku v Chodové Plané, nedojde-li ke změně z důvodu oprav zámku. Děti se mohou těšit na řadu soutěží i jiných zajímavostí, např. na oblíbenou jízdu na kárách a na ponících, jako obvykle nebude chybět střelnice a jako vždy budou pro děti připravena jednotlivá stanoviště se zajímavými úkoly.

 

Na start (v bráně do areálu zámku od hlavní silnice) se lze dostavit kdykoli mezi 10. a 13. hodinou.

 

Občerstvení zajištěno!

 

Dobrovolný příspěvek na pokrytí části nákladů této akce je vítán.

 

Fotogalerie z předchozích ročníků naleznete ZDE.

 

 

 

.

6. - 7. 12. 2024 - vánoční výstava

02

Tradiční Vánoční výstavu ručních prací a uměleckých řemesel letos připravuje OSOTR na pátek a sobotu 6. a 7. prosince 2024. Konat by se měla jako vždy v Kulturním domě v Chodové Plané. Po oba dny bude otevřena od 10.00. V pátek bude otevřena do 17.00, v sobotu do 14.00.

 

Návštěvníci se mohou těšit na ruční a umělecké výrobky místních umělců, kutilů, řemeslníků. Výstava se jako obvykle ponese v duchu adventní a vánoční atmosféry. I tentokrát si budou moci návštěvníci nejen pořídit hezký vánoční dárek, ale také se podívat na tradiční řemesla a též si je třeba i vyzkoušet.

 

V případě zájmu s námi vystavovat se, prosím, ozvěte na tel.č. 737513465 (Blanka Gálisová) nebo na e-mail spolku (bonenov@email.cz).

 

Výstavu pořádá jako obvykle Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu.

 

Vstupné je dobrovolné. Použito bude na uhrazení režijních nákladů, případný výtěžek pak na obnovu kostela Všech svatých v Boněnově.

 

Na výstavu srdečně zveme!

 

Fotogalerie z předchozích ročníků naleznete ZDE.

 

 

 

.

Pravidelné akce

03

Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu připravuje každoročně řadu akcí.

 

Pořádáme přednášky pro veřejnost.

Dvakrát ročně se konají již tradiční velikonoční (většinou v březnu) a vánoční (na přelomu listopadu a prosince) výstavy rukodělných předmětů.

V létě (zpravidla v srpnu) pravidelně pořádáme den plný her pro děti.

Na podzim (zprv. koncem října) se koná den otevřených dveří v postupně rekonstruovaném kostele Všech svatých v Boněnově.

 

Přesné termíny těchto i dalších akcí jsou včas zveřejňovány.