Akce

31. 8. 2019 - Den plný her pro děti

01

Den plný her pro děti se letos uskuteční opět na samém konci prázdnin - v sobotu 31. srpna 2019 od 10 do 15 hodin. Pro děti i jejich dospělý doprovod letos připravujeme zábavné i poučné soutěže a hry. 

 

Vše se bude opět odehrávat na nádvoří zámku v Chodové Plané. Děti se mohou těšit na řadu soutěží i jiných zajímavostí, např. na oblíbenou jízdu na kárách a na ponících, jako obvykle nebude chybět střelnice, jako vždy budou pro děti připravena jednotlivá stanoviště se zajímavými úkoly.

 

Na start (v bráně do areálu zámku od hlavní silnice - viz snímek) se lze dostavit kdykoli mezi 10. a 14. hodinou.

 

Občerstvení zajištěno!

 

Fotogalerie z předchozích ročníků naleznete ZDE.

 

 

 

.

2. 11. 2019 - koncert

102

Na sobotu 2. listopadu 2019 připravuje OSOTR koncert hudby z přelomu baroka a klasicismu. Účinkovat by měla Musica Florea, tedy špičkové hudební těleso, jež se od svého založení v roce 1992 věnuje stylově poučené interpretaci hudby. Jedná se o zcela mimořádnou a neopakovatelnou akci!

 

Koncert by se měl konat od 14.00 v kostele Všech svatých v Boněnově a na programu by měla být hudba Jana Křtitele Vaňhala a Františka Ignáze Tůmy.

 

Další podrobnosti budou včas zveřejněny.

 

 

 

 

 

 

 

 

.

13. - 14. 12. 2019 - vánoční výstava

21

Tradiční Vánoční výstava ručních prací a uměleckých řemesel se letos uskuteční v pátek a v sobotu 13. a 14. prosince 2019 v Kulturním domě v Chodové Plané. V pátek od 10.00 do 18.00 a v sobotu od 9.00 do 16.00.

 

Návštěvníci se mohou těšit na ruční a umělecké výrobky místních umělců, kutilů, řemeslníků. Výstava se jako obvykle ponese v duchu vánoční atmosféry. I tentokrát si budou moci návštěvníci nejen pořídit hezký vánoční dárek, ale také se podívat na tradiční řemesla a též si je třeba i vyzkoušet.

 

Doprovodným programem bude zřejmě opět koncert, který se uskuteční v sobotu 14. prosince. Podrobnosti budou včas zveřejněny.

 

V případě zájmu s námi vystavovat se, prosím, ozvěte na tel.č. 605291923 (Diana Gálisová).

 

Výstavu pořádá jako obvykle Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu.

 

Vstupné je dobrovolné. Použito bude na uhrazení režijních nákladů, případný výtěžek pak na obnovu kostela Všech svatých v Boněnově.

 

Na výstavu srdečně zveme!

 

 

 

 

 

.

Pravidelné akce

03

Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu připravuje každoročně řadu akcí.

 

Pořádáme přednášky pro veřejnost.

Dvakrát ročně se konají již tradiční velikonoční (většinou v březnu) a vánoční (na přelomu listopadu a prosince) výstavy rukodělných předmětů.

V létě (zpravidla v srpnu) pravidelně pořádáme den plný her pro děti.

Na podzim (zprv. koncem října) se koná den otevřených dveří v postupně rekonstruovaném kostele Všech svatých v Boněnově.

 

Přesné termíny těchto i dalších akcí jsou včas zveřejňovány.