Akce

13. 8. 2022 - brigáda v Boněnově

04

V sobotu 13. srpna 2022 se uskuteční brigáda v kostele Všech svatých v Boněnově. Sraz účastníků je mezi 8. a 9. hodinou před kostelem, konec dle uvážení, resp. možností účastníků.


Na programu je úklid ve věži kostela a před ním, nalakování dveří, zabezpečovací práce kolem kostela, sekání trávy a pod.

 

Každý, kdo je ochoten přiložit ruku k dílu, je vřele vítán!

 

 

 

 

 

 

.

27. 8. 2022 - Den plný her pro děti

dph_2022

Den plný her pro děti by se měl letos uskutečnit opět na samém konci prázdnin - v sobotu 27. srpna 2022 od 10 do 15 hodin. Pro děti i jejich dospělý doprovod letos připravujeme zábavné i poučné soutěže a hry.  Letos nás čeká velká Cesta kolem světa.

 

Vše by se mělo opět odehrávat na nádvoří zámku v Chodové Plané. Děti se mohou těšit na řadu soutěží i jiných zajímavostí, např. na oblíbenou jízdu na kárách a na ponících, jako obvykle nebude chybět střelnice a jako vždy budou pro děti připravena jednotlivá stanoviště se zajímavými úkoly.

 

Na start (v bráně do areálu zámku od hlavní silnice) se lze dostavit kdykoli mezi 10.00 a 14.00.

 

Občerstvení zajištěno!

 

Dobrovolný příspěvek na pokrytí části nákladů této akce je vítán.

 

Fotogalerie z předchozích ročníků naleznete ZDE.

 

 

 

.

9. - 10. 12. 2022 - vánoční výstava

02

Tradiční Vánoční výstavu ručních prací a uměleckých řemesel letos připravuje OSOTR na pátek a sobotu 9. a 10. prosince 2022. Konat by se měla jako vždy v Kulturním domě v Chodové Plané. Po oba dny bude otevřena od 10.00.

 

Návštěvníci se mohou těšit na ruční a umělecké výrobky místních umělců, kutilů, řemeslníků. Výstava se jako obvykle ponese v duchu adventní a vánoční atmosféry. I tentokrát si budou moci návštěvníci nejen pořídit hezký vánoční dárek, ale také se podívat na tradiční řemesla a též si je třeba i vyzkoušet.

 

V případě zájmu s námi vystavovat se, prosím, ozvěte na tel.č. 605291923 (Diana Gálisová).

 

Výstavu pořádá jako obvykle Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu.

 

Vstupné je dobrovolné. Použito bude na uhrazení režijních nákladů, případný výtěžek pak na obnovu kostela Všech svatých v Boněnově.

 

Na výstavu srdečně zveme!

 

Fotogalerie z předchozích ročníků naleznete ZDE.

 

 

 

.

Pravidelné akce

03

Občanský spolek pro obnovu tepelského regionu připravuje každoročně řadu akcí.

 

Pořádáme přednášky pro veřejnost.

Dvakrát ročně se konají již tradiční velikonoční (většinou v březnu) a vánoční (na přelomu listopadu a prosince) výstavy rukodělných předmětů.

V létě (zpravidla v srpnu) pravidelně pořádáme den plný her pro děti.

Na podzim (zprv. koncem října) se koná den otevřených dveří v postupně rekonstruovaném kostele Všech svatých v Boněnově.

 

Přesné termíny těchto i dalších akcí jsou včas zveřejňovány.