Obnovu kostela oslaví pochodem

11

O blížícím se dnu otevřených dveří a pochodu z Lestkova do Boněnova informoval již 18. října 2011 Tachovský deník. Článek redaktora Václava Šimka si lze přečíst ZDE. Celý text (bez fotografií) naleznete také níže.

 

 

*      *      *      *      *

 

Obnovu kostela oslaví pochodem

 

Boněnov – Zachránit kostel Všech svatých v Boněnově se podařilo Občanskému sdružení pro obnovu tepelského regionu.

 

Přestože byla tato stavba ještě před několika lety určena k demolici, v posledních dvou letech se díky stavebním pracím její technický stav výrazně zlepšil.


„V květnu 2008 převzalo kostel naše občanské sdružení,” uvedl jeho předseda Aleš Moravec. V té době jsme zahájili přípravné práce na záchranu kostela. Loni v červnu byla započata obnova střechy, v září se přistoupilo k provizornímu zastřešení věže a v letošním roce byly zahájeny opravy dvou kleneb. Ty byly v havarijním stavu. V srpnu se přistoupilo k obnově třetí, již zřícené klenby. Během dvou let tak bylo zastaveno chátrání kostela a obnovením třetí klenby došlo k odstranění havarijního stavu budovy,” popsal stručně průběh záchranných prací Moravec.


V sobotu 29. října si tak veřejnost může tento kostel prohlédnout. „Tento den pořádáme pěší pochod po sakrálních stavbách Chodovoplánska. Začínáme v deset hodin v Lestkově. Dále navštívíme Michalovy Hory a dojdeme až do Boněnova. Tam je na místě připraven kulturní doprovodný program. Hudební vystoupení, výstava, prohlídka kostela s výkladem o historii kostela Všech svatých v Boněnově i o jeho obnově,” pokračoval Moravec. Začátek akce je připraven krátce po 13. hodině, kdy by na místo měli dorazit účastníci pochodu.